Ekle Sil
 • Estetik Diş Hekimli...

  Estetik Diş Hekimliği Bir çok diş hekimliği branjını içinde bulunduran bilim dalıdır.Diş Beyazlatma, Bonding, Ortodonti, implant, porselen laminalar gibi

  Detay
 • İmplant

  İmplant, eksik olan dişlerin fonksiyon ve estetiğini tekrar sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen ve uygun malzemeden yapılan yapay diş kökleridir.

  Detay
 • Ortodonti

  Dişlerdeki çapraşıklığın, çene ve yüz uyumsuzluğunun düzeltilmesini sağlayan bilim dalına ortodonti denir.

  Detay
 • Porselen Dolgular /...

  Konservatif diş tedavisi ile dişlerin korunarak en az madde kaybıyla yapılan bir tedavi şeklidir.

  Detay
 • Full Porselen Kronl...

  2000?li yılların çağdaş insanının genel görünümünün en belirleyici kriteri yüzün görünümüdür. Bireyin kişiliği üzerinde önemli sosyal ve psikolojik etkilere sahiptir.

  Detay
 • Estetik Gülüş Tasar...

  porselen lamina, bonding, diş beyazlatma gibi estetik diş hekimliğinde kullanılan tekniklerle hayalini kurduğunuz gülüşe sahip olmanız mümkün.

  Detay
 • Porselen Laminalar

  Mükemmel estetiği sağlamak amacıyla uygulanan seramik laminalar pozisyon bozukluğu olan, renklenmiş, travmaya uğramış, kırılmış ya da aşınmış, diastemalı anterior dişler için konservatif bir tedavi metodudur.

  Detay
 • Zirkonyum

  Bu sistemde metal yerine zirkonyum alt yapıdan faydalanılmaktadır. Zirkonyum beyaz renktedir ve yüksek çiğneme kuvvetlerine dayanabilmektedir.

  Detay
 • Bonding

  Bonding, dişlere zarar vermeden dişlerdeki küçük şekil bozukluklarının giderilmesi işlemidir.

  Detay
 • Porselen Lamina

  Porselen Lamina Dişlerinizin üzerine yapıştırılan, oldukça ince porselenlerdir.

  Detay
 • Beyazlatma

  Estetik diş hekimliğinde de geliştirilen materyaller, beyazlatma ajanları beyaz estetiğine uyumu sağlarken, dişeti için gerçekleştirilen cerrahi yöntemlerde de bazı değişim ve gelişimler sağladı.

  Detay
 • ORTODONTI? TEDAVI?L...

  Lingual ortodonti kısaca, dişlerin arka kısımlarından uygulanan bir ortodonti tedavi yöntemidir.

  Detay
 • Lingual Ortodonti

  Lingual ortodonti kısaca, dişlerin arka kısımlarından uygulanan bir ortodonti tedavi yöntemidir.

  Detay
 • Empress Köprüler

  IPS Empress 2 sistemi ile anterior bölgede üç üye köprü, posterior bölgede en çok ikinci küçük azı bölgesine dek uzanan ve en fazla küçük azı kadar genişliğinde olan gövdeye sahip, üç üye köprü ve tek kuron restorasyonlarının uygulanması endikedir.

  Detay
 • Beyazlatma

  Diş Beyazlatma, dişlerin yapısında (mine ve dentin tabakasında) oluşan ve estetik açıdan sorun yaratan renkleşmeleri giderme işlemidir.

  Detay
 • Protez Diş

  Sabit Protez diş, ağızda az sayıda diş eksikliğinde uygulanan ve destek dişlerin şekillendirilmesi (kesilmesi, küçültülmesi) hazırlanıp dişlere yapıştırılmasıdır.

  Detay
 • Estetik Diş Hekimi ...

  En sert ifade dahi tatlı bir tebessüm karşısında yumuşar. Peki ama nedir gülüşü bu kadar tılsımlı kılan dersek; karşımıza estetik diş hekimi çıkar.

  Detay
 • İmplant

  implant tedavisi sayesinde günümüzdeki teknolojiyle artık sağlam olan dişlerin kesilmesine gerek duyulmadan çok etkin bir çözüm var.

  Detay
 • Ortodonti İle Nasıl...

  Ortodonti tedavi ile dişler, yavaş yavaş hareket ettirilerek en doğru konuma gelmeleri sağlanıyor.Günümüzde diş hekimleri ve ortodontistler, diş problemlerini çeşitli tedaviler uygulayarak çözebiliyor.

  Detay
 • Estetik Dolgular

  Özellikle estetiğin ön planda olduğu vakalarda tercih edilen diş renginde restorasyonlardır. Dişle olan bağlantı özelliklerinden dolayı, amalgam dolgularda olduğu gibi tutuculuk sağlamak amacıyla...

  Detay
 • Ortodonti (Çarpık D...

  Ortodonti çapraşık dişlerin düzeltilmesi, diş, çene ve yüzdeki uyumsuzlukların giderilmesi ile ilgilenen bir bilim dalıdır.

  Detay

Protez Dişlerin Çeşitleri

Protez Diş yapımına başlamadan dolgular, periodontal tedavi, cerrahi girişimler bitmiş olmalıdır.

Protez Dişlerin Çeşitleri 
1.Sabit Protezler
 Tek kronlar Köprüler (eksik dişlerin yanındaki dişlerle birlikte kaplanması-genelde uygulanan) 

 
İmplant üstü protezler (çeneye yerleştirilen vida ve protezler) 
 2.Hareketli Protezler
 Total protezler (hiç diş olmayan ağızlara uygulanmaktadır. İleriki yaşlarda kullanılır),(tek dişin kaplanması şeklinde.) 
Parsiyel protezler (kısmen dişsiz ağızlara uygulanmaktadır. Kroşe adı verilen, dişlerin üstüne gelen kancalar veya tırnaklar kullanılmaktadır.) 
Hassas tutuculu protezler (yine kısmen dişsiz ağızlara uygulanan kancası olmayan metal destekli protezlerdir.) 

 3.İmplant Üstü Protezler   
Hareketli (tamamen dişsiz ağızlara uygulanan total benzeri protezler) 
Sabit (bir ya da birden fazla dişe uygulanan porselen kronlar)

Protez Diş Öncesi Cerrahi
Protez yapımına geçilmeden önce ağızda önce muayene, daha sonra gerekli ise, ki çoğunlukla az da olsa bazı hazırlıklar yapılır. Protez yapımına başlamadan dolgular, periodontal tedavi, cerrahi girişimler bitmiş olmalıdır. Protezden en üst düzeyde verim alınabilmesi için ağız içi mümkün olduğu kadar elverişli hale gelmelidir.

protez öncesi cerrahi girişimler ana hatlarıyla dörde ayrılır:
- Dişlerle ilgili müdahaleler
- Yumuşak dokularla ilgili müdahaleler
- Sert doku, yani kemiklerle ilgili müdahaleler
- İmplantlar
 
Sürmüş veya gömülü kalmış dişlerin çekimi, en sık uygulanan cerrahi girişimdir. Eğer bir diş periodontal açıdan kurtarılamayacak kadar büyük kemik kaybına maruz kalırsa, dişte çürük nedeniyle büyük harabiyet varsa, travma sebebiyle diş uygunsuz bir yerinden kırılmışsa, diş çekilir. Çenelerde yer darlığı veya başka bir sebeple bazen 20 yaş dişleri gömülü kalmaktadır. Bunların da yine cerrahi olarak çıkarılması, ileride bir problem çıkmasını engelleyecektir.
 
- Yumuşak dokularda çeşitli doku büyümeleri veya yapı bozuklukları olabilir. Bunlar protez yapımı öncesi cerrahi olarak giderilmelidir.
- Yine kemiklerde de düzensizlikler, normal olmayan büyümeler, sivrilikler olabilmektedir. Bunların da protez yapımına başlamadan önce giderilmesinde yarar vardır.
- İmplantlar da protez öncesi cerrahi hazırlıklardan sayılmaktadır. 
© DENTAL STUDIO ; Bu sitenin içeriği, kullanıcıyı sağlık amaçlı bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Site içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir.
© 2012 Dental Studio İstanbul Tüm Hakları Saklıdır.
ZİYARETÇİLERİMİZ > Aktif :6 BUGÜN :204 TOPLAM :539482